Dünyanın İlk ve En Kapsamlı Uyku Koçluğu Programı

Ömür Boyu Eğitim Alarak, Ebeveynlere ve Çocuklara
Destek Sağlayan Güçlü ve Köklü Bir Kariyer Fırsatı
SİZİ BEKLİYOR!

Neden GSC Uyku Koçu olmalısınız?

Dünyanın ilk ve en kapsamlı uyku koçluğu programı olan; Gentle Sleep Coach® – GSC Uyku Koçluğu Sertifika Programı, sadece uykunun temelleri ve uyku eğitimi konusunda bilmeniz gerekenlerin öğretildiği bir program değildir. GSC programı; uykuyu etkileyen her türlü faktör konusunda bilgili ve tecrübeli olarak ailelere beslenmeden, tıbbi konulara kadar doğru yönlendirmeyi yapabilecek alanında uzmanlaşmış uyku koçları yetiştirmektedir. Ayrıca dünyada ömür boyu eğitim ve süpervizyon desteği sunan tek uyku koçluğu sertifika programı olarak benzersiz bir programdır.

Her yeni doğan dört bebekten bir tanesinde uyku problemleri görülüyor. Bebeğinin sağlıklı bir uyku düzenine kavuşması ve hayat kalitesini arttırmak için desteğe ihtiyacı olan ebeveynlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Ülkemizde erişilebilir ve iyi bir eğitim almış, uykuyu her yönüyle bilen uyku koçlarına olan talep, arzın oldukça üzerindeyken; uyku problemleri yaşayan ebeveynler uyku koçları sayesinde çare buluyor. Sizleri, günümüz ve yakın geleceğin en çok rağbet görecek mesleklerinden biri olan “Uyku Koçluğu” ile tanıştıralım.

Ülkemizde 2013 yılından itibaren faaliyette olan GSC Uyku Koçluğu Sertifika Programı ile uyku koçluğu eğitimi verilmekte ve GSC ileri seviye lisanslaması yapılmaktadır. 

Gentle Sleep Coach® Uyku Koçluğu Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Gentle Sleep Coach® GSC Sertifikalı Uyku Koçu Olmak
AYRICALIKTIR!

 • 0-6 yaş grubu çocukların uyku problemleri özelinde profesyonel çözüm yetkinliğine sahip GSC Uyku Koçları; uluslararası bir marka olan Gentle Sleep Coach® markasının desteğini ve referansını her zaman arkasına alır. 
 • Gentle Sleep Coach® programı içeriğinde sizleri yaşam boyu süren bir eğitim serüveni beklemektedir. Programı bitirip, sertifikanızı elinize aldığınızda eğitiminiz bitmez. Sertifikanızı aldıktan sonra da güncel bilgi ve donanımlara sahip, kendini her zaman geliştiren, yenilikleri takip eden bir uyku koçu olarak kariyerinizde fark yaratabilirsiniz.
 • Program içeriğinde bulunan yaşam boyu eğitim serüveninin yanında; kariyerinize değer katacak süpervizyon vaka sunumları ile nice deneyimler biriktirme şansına sahip olacaksınız. Gentle Sleep Coach Sertifika Programı ile alanında uzman eğitmenler tarafından sizlere sunulan bilgilere GSC portalı üzerinden istediğiniz zaman ulaşabilir, derslere katılabilirsiniz. 
 • Gentle Sleep Coach® programı sadece uyku konusunda eğitim alacağınız bir program değildir. Aynı zamanda kendi işinizi nasıl kurabileceğinizi, meslek etiğinizi ve ihtiyacınız olacak pazarlama aktivitelerini nasıl gerçekleştireceğinize dair tüm bilgileri program bünyesinde öğrenerek, kariyerinize eksiksiz hazırlanmış olursunuz.
 • Ülkemizde; uyku problemleri ve çözümleri hakkında en yetkin kişiler olan GSC Uyku Koçları, medikal çevrelerce kabul ve saygı gören uzmanlardır.
 • Dünyanın dört bir yanındaki uyku koçları ile birlikte uluslararası kongrelere katılım hakkı şansına sahip olan GSC Uyku Koçları; mesleki bilgilerini her zaman geliştiren etkinliklere dahil olabilir, kariyerlerinde fark yaratabilirler.

Bu program; sıfırdan bir kariyer sahibi olma yatırımıdır. Bütün bu ayrıcalıklara sahip GSC Sertifikalı Uyku Koçu olmak için formu doldurun, sizi bilgilendirelim. Formu doldurmak için tıklayın.

Begüm BACAK, GSC 2021

“Uyku Meleği Koçluk Akademisi’nden aldığım eğitim gerçekten üst düzey içeriğe ve eğitmenlere sahip bir eğitim. Uykuya olan bakış açısının çok kapsamlı olması, her aileye ve bebeğe bireysel bir yaklaşım sergilenmesini temel alan eğitim içeriği öncelikle bir anne ve sonrasında GSC sertifikalı bir uyku koçu olarak beni çok daha donanımlı bir seviyeye yükseltti. Uyku koçluğunun aynı ayda olan her bebek için standart bir program uygulamaktan ibaret olmadığı, aksine her bebeğin farklı ve özel bir yaklaşıma ihtiyaç duyduğunu temel alan eğitim felsefesi sayesinde oldukça bilgili bir uyku koçu olarak mezun oldum. Eğitim ömür boyu süren bir yapıda olduğundan, mezun olduktan sonra da her zaman kendimi büyük bir ailenin bir parçası olarak hissediyorum.”

GSC Uyku Koçu Olmak İçin Ne Yapmalıyım Diyorsanız…

GSC Uyku Koçluğu; sadece uyku eğitimini kapsamaz, profesyonel bir yetkinlik kazanımı hedefleyerek; uykuyu – her yönüyle, 360 derece öğreten bir içerik sunar. Eğitiminizin hayat boyu süreceği bir program olan GSC Sertifika Programı; kendinizi sürekli geliştireceğiniz bir kariyer inşa eder.  Bu sebeple; programa katılmak için, bu işe tam anlamıyla gönül vermeniz gereklidir. GSC programı mevcut işinizde  yaparken de katılabileceğiniz bir programdır.

GSC topluluğu olarak; bizimle birlikte uykuyu her yönüyle 360 derece bilmek isteyen adaylar ile yola çıkmak ve bu süreci; aday ve marka arasındaki uzun vadeli iş ilişkisinin başlangıcı olarak görüyoruz.

GSC Uyku Koçu olmak için; düzenli yapılan tanıtım toplantılarına katılarak başvuru için ne yapmanız gerektiğini, program detaylarını, programın süresi ve maliyetini ayrıntılı olarak ileri seviye uyku koçu Seride Samurkaş’tan dinleyebilirsiniz. Toplantıya katılımınızdan sonra resmi olarak başvuracağınız başvuru formunu sizlerle paylaşıyor olacağız. Süreç hakkında merak ettikleriniz için tıklayın.

Hayat tarzınızı değiştirecek yeni bir çalışma şekli, kendi işinizin patronu olma ve bunları yaparken sayısız aileye yardım eli uzatmak istiyorsanız, GSC Uyku Koçluğu Sertifika Programı’na başvurun.

GSC Sertifikalı Uyku Koçu Olmak Ve
PROGRAM HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN DOLDURUNUZ

"*" gerekli alanları gösterir

KVKK Onayı*
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Gülde GÜL, GSC 2021

“İşinin ustalarından, hepsi birbirinden değerli bilgiler ile donatıldık. Uykuyu etkileyecek her faktör tek tek öğretildi. Gerçekten uykuyu 360 derece öğrendik. İşimiz ile ilgili her ince detay düşünülmüş ve çok kapsamlı bir program ile bizlere sunulmuştu.

Eğitim bir platform üzerinden ilerliyor ve gayet anlaşılır bir şekilde sunuluyor. Profesyonel hayatımızda kullanacağımız her materyal düşünülmüş ve tüm yapılması gerekenler ile ilgili devamlı bilgilendirmeler mevcut. Sosyal medya hesaplarımız veya web sitemiz ile ilgili bile bir çok destek kaynak var.

Sertifikamızı aldıktan sonra herşeyin bitmiyor olması, işin en güzel tarafı olduğu gibi, bizi diğer koçlardan ayıran tarafı da aynı zamanda.  Hem grup içinde iletişimimiz hem de eğitimimiz devam ediyor. Güncel bilgiler ise işimizi en iyi şekilde yapmamızı sağlıyor.

Aldığım eğitim sayesinde, işimi her ince ayrıntısına kadar biliyor olmanın faydasını, danışanlarımı anlamak ve sorunlara çözümü kısa sürede bulmak kısmında çok net görebiliyorum. Mutlu anneler ve bebekler görmek beni de çok mutlu ediyor.”

Gentle Sleep Coach® Program İçeriği

Program; her sene bahar ve güz dönemi olarak 2 kere açılır. Başarılı bir uyku koçluğu işi kurmanın tüm yönlerini, çocuğunun uyku problemleri ile mücadele eden ebeveynler ile birlikte çalışmaktan, danışan kazanmaya, atölye çalışmalarından, görüşmeleri hangi düzende ve zamanda yapacağınıza kadar her türlü konuyu tüm yönleriyle ele alıyoruz. Gentle Sleep Coach Sertifika Programı 2 aşamadan oluşur:

Temel Eğitim

İki farklı yaş grubundan oluşur: 

 • 6 ay – 6 yaş Uyku Koçluğu Giriş Seviyesi Eğitimi – 3 ay
 • 0 – 5 ay Uyku Koçluğu Giriş Seviyesi Eğitimi – 2,5 ay sürer.

Uyku ve Kim West metodu ile ilgili dersler bizzat Kim West tarafından 90 saatten fazla kayıtlı derslerle, uykuyu çevreleyen bütün konular ve uyku koçluğu mesleğini yapmanızda yardımcı olacak başlıklar Türk uzmanlar tarafından 50 saatten fazla canlı derslerle ele alınır. Toplam 12 uzmanla gerçekleştirilen bu eşsiz program bir fakültenin sahip olduğu dev bir kadro ile çalışmanızı sağlar. 

Her iki yaş grubu için de ileri seviyeye geçmek için GSC Temel Eğitim sınavını geçmek ve 3 staj vakasını tamamlamak gerekmektedir.

İleri Seviye Lisans Programı

Gentle Sleep Coach Sertifika Programını başarıyla bitirip, sertifikanızı aldığınızda sahip olacağınız Gentle Sleep Coach’ın ayrıcalıklarla dolu dünyasına adım atmış olacaksınız.

 • Kariyer Boyu Grup Mentorluğu fırsatı! Bu fırsat sayesinde kariyeriniz boyunca karşılaşacağınız vakaları sunabileceğiniz, fikir alabileceğiniz, danışabileceğiniz ve uyku koçluğu işinizle ilgili sorular sorabileceğiniz bir hizmetten yararlanabileceksiniz.
 • Yaşam boyu eğitim fırsatının yanında senede 4 defa ücretsiz ders olanağıyla kariyerinize değer katarken, bulunduğunuz sektörde fark yaratan bir uyku koçu olabileceksiniz. Yaşam boyu eğitim serüveni ve yılda dört kez düzenlenen dersler sayesinde mesleğinizle ve uykuyla alakalı yeni araştırmaları, konuları öğrenerek; kendini her zaman güncel tutan bir uyku koçu olabileceksiniz.
 • Kariyeriniz boyunca diğer GSC koçlarından yardım, destek, tavsiye alabileceğiniz üyelik sitemize ve GSC sosyal medya gruplarına sürekli erişim ve üyelik hakkına sahip olabileceksiniz! Böylelikle GSC ailesinin bir parçası olacaksınız.
 • Dünyanın ilk ve en kapsamlı uyku koçluğu sertifika programı olan Gentle Sleep Coach®’un resmi web sitesi olan sleeplady.com’dan direk yönlendirme yapılan www.gentlesleepcoachturkey.com sitesinde isminizin listeleneceğini biliyor muydunuz? Böylelikle dünyanın dört bir yanından sayısız uykusuz aile sizinle iletişime geçebilecek!
 • GSC Koçları olarak büyük bir aileyiz! Değerli network’ümüzden yararlanabilir, iş kurma fırsatlarından faydalabilirsiniz!

Program Hakkında Sık Sorulan Sorular

Evrim Burcu TURAN AKAR, GSC 2021

“Uyku Meleği koçluk akademisi eğitim olarak çok donanımlı olmasının yanında ekip olarak da çok sağlam çalışıyordu. Tüm duyurular bilgilendirmeler, gerektiğinde sorular sordugumda bana hemen dönüş yapan bir de teknik ve destek ekibi de vardı.  Kısacası çok güvenilir, bilgi dolu, deneyim dolu güzel bir eğitim programıydı. Türkiye de verilen böyle bir eğitim olmadığı için bu alanda yetişmiş ilk sertifika alan kişilerden olmak da ayrica bir mutluluktur benim için. Seride hanıma, destek ve teknik ekibine çok teşekkür ediyorum.  Ve son olarak da Kim West ‘e bize de kendi GSC koclarindan olma fırsatı tanıdığı için teşekkür ediyorum”

Akademik Kadromuz

Kim West

LCSW

Seride Samurkaş

İleri Seviye GSC

Prof. Dr.

Fügen Çullu Çokuğraş

Pediatrik Gastroenteroloji

Prof. Dr.

Öncel Koca

Pediatrik KBB

Prof. Dr.

Nazan Aydın

Psikiyatrist

Janin Marazyan Ekizoğlu

Uzman Klinik Psikolog

Arzu Atar

Emzirme Uzmanı – Ebe

Özge Selçuk Bozkurt

Çocuk Gelişim Uzmanı

Yonca Görgül

Uzman Fizyoterapist

Meltem Kınacı

Profesyonel Koç

Tolga Semiz

İş Avukatı

Önder Olgun

SMM

GSC Sertifikalı Uyku Koçu Olmak Ve
PROGRAM HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN DOLDURUNUZ

"*" gerekli alanları gösterir

KVKK Onayı*
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.